Ana Sayfa Hakkımızda Ankarada Yangın Tüpü ve Kullanımı Yangın Söndürme Cihazlarını Neden Kullanmalıyız İletişimEnglish French German Russian

Ana Menü
Ürünlerimiz
Ankarada Yangın Tüpü ve Kullanımı

Ankara’da Yangın Tüpü ve Kullanımı
1980 yılları ve öncesinde çok fazla bilinmeyen Yangın Söndürme Cihaz alımı ve dolum bakımlarının yapılması , Ankara’da 1980 den sonra Kurumlarında artmasıyla beraber yaygınlaşmaya başladı.Ankara’da seksenli yıllardan sonra (özellikle İhtilal den sonra) özel sektörde de artışların olması ,çok katlı yapı dönemine geçilmesi ,yönetmeliklerin yaygınlaşması ve halktaki bilinçlenmenin artması ile birlikte Ankara’da yangın tüpü talebi hızla artış gösterdi.
Kurumların Bakanlıklarda çok katlı oluşuma gitmesi ve yeni binaların oluşumu bu Ankara’daki yangın tüpü talebini tetikledi.Ayrıca artan trafik ve araç sayısı da oto cihazlarındaki artışı getirmiştir.
1990 yılında Ankara’da yangın tüpü dolum bakım ve üretimde TSE ‘nin yeni standartlar getirmesi ile kalite ve yangın tüpüne olan ihtiyaç hızla artmaya başladı.Zorunluluk ve yaptırımlar, Bayındırlık Bakanlığının çıkarttığı yeni yönetmeliklerle Avrupa standartlarına ulaşılma meğili yangın ile mücadelede meyvelerini vermeye başladı.
Ankara’da 1990 da çıkan bir çok büyük yangınlarda Ankara İtfaiyesi ve Ankara yangın tüpçüleri başarı sergiledi.Özellikle Siteler Sanayisinde küçük ve büyük çaplı yangınlar ,Ankara’da manuel yangın tüpleri ile söndürülerek başarı sağladı.Yiba Çarşısının yanmasından sonra Sanayi kuruluşları ve küçük esnaf Belediyenin de kontrolü ile %80 oranında Ankara’da yangın tüpüne kavuştu.
2000 li yıllara gelindiğinde Ankara’da yapı ve inşaat sektörü hızla gelişme gösterdiğinden yangın tüpü ve yangın dolaplarına talepler hızla artmıştır.Artan taleplere göre yangın söndürme firmalarının üretimleri artış göstermiştir.Bu artan talepler ile beraber Ankara’da oturmakta olan kalite, uzak doğu mallarının piyasaya sürülmesi ile hızla düşüş göstermiştir.
Tüketicilerde yangın önleme ve tedbir olanakları artarken , olumsuz ürün yönlendirmeleri Ankara’da oluşabilecek yangın risklerini azaltacağı yerde (uygun olmayan ürünler ile ) artıracak duruma getirebilmektedir.
Ankara üretici firması olarak Ankara’da üretilen yangın söndürme cihazlarının tüketici tarafından tercih edilmesinde şu etkenlere dikkat edilmesini isteriz.
Yangın söndürme cihazı alınan yerin standart bir esnaf olmalıdır.
Yangın söndürme cihazı üzerinde TSE ve CE kabartma işareti olup olmadığı bakılmalıdır.
Yangın söndürme cihazlarının standart belgeleri ,marka uygunluğuna göre istenmelidir.
Yangın söndürme cihaz mühür ve manometresi ( yeşilde olmalı ) kontrol edilmelidir.
Yangın söndürme cihazı içine konulan tozun standart belgesi istenmeli
Yangın söndürme cihaz standartlarına göre bir 6 Kg (iş yeri cihazı) yangın söndürme cihazının toplam ağırlığı “9 kg” gelmelidir.Aksine rağbet edilmemelidir.
Çoklu yangın söndürme cihazı alınırsa ( en az 10 adet olursa ) mutlaka “Yangın Eğitimi” uygulamalı ve teorik olarak firmadan istenmelidir.Bu eğitim sayesinde hem yangın tüpünü deneyecekler hem de nasıl kullanıldığını öğreneceklerdir.
Satış sonrası hizmet alınması gereklidir.Bu konuda taahhütname yada irsaliye üzerine not düşürülmelidir.
Yangın Söndürme cihaz kullanma talimatları ve askı aparatları istenmelidir.
Yangın söndürme cihazları ile ilgili garanti koşulları öğrenilmelidir.Şu anki yönetmelikte yangın söndürme cihazları 4 yıl garantili ( cihaz gövdesi,yedek parça ve kimyevi toz) ,yılda bir sefer tüketici tarafında bakım,kontrol ve dolum yaptırmaları zorunludur.
Ankara ‘da yangın tüplerinin bulunması ve ilk müdahalede söndürme aracı olarak kullanılması ,olası büyük yangınların önüne geçilmesinde YANGIN SÖNDÜRME CİHAZLARINA ve onu üreten firmalara büyük sorumluluk ve mesuliyet yüklemektedir.Bu sorumluluk üreten firmalara ait olduğu gibi bilinçli tüketicilere de ,2020 hedefindeki bir Türkiye ve başkent Ankaralılara büyük roller düşürmektedir.
MİSTÖK YANGIN SÖNDÜRME
Üretim ve Teknik Böl.
Ahmet TUNÇAY

Vitrin Ürünlerimiz
 
25 KÖPÜKLÜ CİHAZ  
 

 
YANGIN SÖNDÜRÜCÜ12 KG  
 

 
ABC MAP90 KİMYEVİ TOZ  
 

 
ORTA TİP DAVLUMBAZ  
 

 
45 KG CO2 ARABALI CİHAZ  
 

 
2 KG HALO KARBON  
 

 
YANGIN DOLABI  
 

 
YANGIN SÖNDÜRÜCÜ 9 KG  
 

 
YANGIN DOLABI  
 

 
50 KG KÖPÜKLÜ CİHAZ  
 

 
YANGIN MAKARASI  
 

 
2 KG CO2 YSC  
 

 
500 KG KÖPÜKLÜ ROMORKLU YSC  
 

 
6 KG HALO KARBON  
 

 
2 KG SPRİNG CİHAZ  
 

 
Profil Y.S.C Askı  
 

 
2-2,5 İNÇ Lans - Rekor - Vanalar  
 

 
ARABALİ YANGİN SONDURME 25 KG  
 

 
Yangin Söndurucu 2 kg  
 

 
Yangın Köpükleri  
 

 
NOVEC 1230 Gazlı Söndürme Sistemi  
 

 
Hortumlar  
 

 
YANGIN SÖNDÜRÜCÜ 6 KG  
 

 
YANGIN SÖNDÜRÜCÜ 4 KG  
 

 
250 KG ABC-S ROMORKLU  
 

 
Manometre ve Oring - Sifon  
 

 
ARABALİ YANGİN TUPU12 KG  
 

 
Duvar tipi davlumbazi  
 

 
5 KG CO2 CİHAZ  
 

 
ABC MAP 40 KİMYEVİ TOZ  
 

 
YANGIN TÜPÜ DOLABI  
 

 
6 KG SPRİNG  
 

 
TEORİK YANGIN EGİTİMİ  
 

 
SAHA EGİTİMİ  
 

 
1000 KG KÖPÜKLÜ YAN SÖN CİHAZI  
 

 
EMNİYET TERTİBATLI VALFLER  
 

 
yangin tüpü 1kg  
 

 
10 KG CO2 ARABALI CİHAZ  
 

 
Yanmaz Elbiseler  
 

 
AFF KÖPÜK  
 

 
YANGIN DOLABI  
 

 
50 KG KT ABC-S ARABALI  
 

Bizden Haberler
Duyurular
2012 © mistok.com.tr - Yonca Sistem ile hazırlanmıştır.
555721 Tekil Ziyaretçi

Kullanıcı Adı Şifre