Ana Sayfa Hakkımızda Ankarada Yangın Tüpü ve Kullanımı Yangın Söndürme Cihazlarını Neden Kullanmalıyız İletişimEnglish French German Russian

Ana Menü
Ürünlerimiz
Ürünlerimiz / Davlumbaz Söndürme / DAVLUMBAZ SÖNDÜRME / ORTA TİP DAVLUMBAZ


ORTA TİP DAVLUMBAZ 1

ORTA TİP DAVLUMBAZ 2

ORTA TİP DAVLUMBAZ 3


ORTA TİP DAVLUMBAZ 4

ORTA TİP DAVLUMBAZ 5Resimlerin büyük hallerini görmek için üzerini tıklayınız..

Ürün Açıklaması

 

BELİRLEYİCİ FARKLAR

- Düşük pH değerli söndürme sıvısı

- Mühendislik hesaplamaları yapılmış ve kanıtlanmış sistemler

- Sürekli basınçlı veya yüksek kapasiteli kartuşlu altı farklı kapasitede sistem seçeneği ile, her türlü ihtiyaca en az sayıda ajan tankı ile ekonomik çözüm

- Estetik görünümlü ekipmanlar ile kolay kurulum

- Kullanıcı dostu ve çevreci

- Kolayca temizlik yapma imkanı, kolay bakım ve yeniden dolum da sağlanan ekonomik çözüm

- UL-300 / NFPA 17 a / NFPA 96 gereksinimlerine cevap veren ve 97/23/EC Basınçlı Ekipmanlar Direktifine uygun CE  işaretli ekipmanlar  (MİSTÖK)

UYGULAMA ALANLARI

SAFEGUARD  yangın söndürme sistemleri, fritözler, kızartıcılar, pişirme ocakları, dikey pişiriciler, elektrikli ve lavataşlı veya gazla çalışan ızgaralar, zincirli pişiriciler, tavalar, kaynatıcılar ve fırınlar gibi ticari pişirme ekipmanları ile birlikte çalışan davlumbazlı, bacalı, filitreli havalandırma tertibatlarını yangına karşı korumak için, (pre-engineered) mühendislik hesaplamaları  önceden yapılarak projelendirilmiş otomatik yangın söndürme sistemleridir.

Restoranlar, oteller, kafeteryalar, hastaneler, bakımevleri, okullar, havaalanları, ve buna benzer  tesislerin ticari mutfakları, SAFEGUARD söndürme sistemlerinin kullanımı için ideal alanlardır.

SAFEGUARD  söndürme sistemleri yalnızca kapalı alanlarda kullanılmaktadır. Düşük basınç kontrolü yangın algılama sisteminin alev ile teması halinde otomatik olarak çalışan sistemler, istendiği anda manuel  el kumandası ile kontrollü olarak da aktive edilebilmektedir. SAFEGUARD söndürme sistemlerinin devreye girmesi ile ticari pişirme ekipmanlarının elektrik enerjisi ve gaz akışının kesilmesi, bununla beraber sesli ve ışıklı alarm verilmesi için gereken otomasyon ünitesi opsiyonel seçenek olarak kullanıcılara sunulmaktadır.  (MİSTÖK)

 

SİSTEM TANITIMI

Mühendislik hesaplamaları önceden yapılmış  SAFEGUARD söndürme sistemlerinde, potasyum tuzları bazlı düşük pH değerli, sıvı ve katı pişirme yağlarına karşı yüksek söndürme gücüne sahip, özel olara üretilmiş GUARDEX sıvı kimyasalı kullanılmaktadır.

GUARDEX sıvı kimyasalının depolandığı  6 lt. - 9.5 lt. -14.5 lt. - 18 lt. kapasiteli azot ile basınçlandırılmış sürekli basınç ajan tankları ve 25 lt. – 50 lt. dışarıdan kartuşlu korozyon ve paslanmaya karşı krom nikel malzemeden üretilmiş ajan tankları ile kullanıcılara geniş bir ürün grubu sunulmaktadır.

SAFEGUARD  söndürme sistemleri altı değişik kapasitedeki GUARDEX ajan tanklarından pişirme gruplarının özelliklerine göre koruma sağlayacak en az 6 en çok 44 nozul ile boşalacak şekilde tasarlanmıştır.

Boşaltım nozulları, ticari pişirme ekipmanlarının, cins ve fiziki özelliklerine göre etkin ve en geniş yüzeyi kaplayacak şekilde, yangını süratle bastırmak üzere tasarlanmıştır.

Özel olarak üretilmiş, aleve duyarlı düşük basınçlı hava ile çalışan, sistemin yangın algılamasını sağlayan hat alev algılayıcısı, esnek uygulama şekli ile kolayca uygulanarak sistemi tamamlamaktadır.

Alevlerin, hat algılayıcısına teması ile sistem devreye girmekte ve ajan tankı veya itici kartuş üzerinde bulunan sistem valfi tetiklenerek sistem boşaltım boruları vasıtası ile pişirme ekipmanlarının üzerine boşalarak yangını bastırmaktadır.

SAFEGUARD söndürme sistemleri, ortam sıcaklığı 0 derece ile 54 derece yi aşmayan alanlarda kurulmalıdır. Sistem tasarım, kurulum, dolum, ve bakım kılavuzunda belirtilen kurallara uygun olarak, eğitimli ve yetkili SAFEGUARDA yetkili satıcıları ve yetkili servisleri tarafından tasarlanıp kurulmalı, düzenli periyodik bakımları ve kullanımdan sonra yeniden dolumlar  yapılmalıdır.

Sistemlerin çalışması ve bakımları hakkında temel bilgileri içeren kullanma kılavuzu, teslimat esnasında devreye alma eğitim ile birlikte kullanıcılara teslim edilmektedir. Sistemlerin aylık bakımları kolaylıkla kullanıcılar tarafından yapılabilmektedir.

Altı aylık ve yıllık bakımlar için veya sistemlerin boşalmasından  sonra yeniden dolum hizmetleri için, SAFEGUARD  yetkili  satıcımız veya SAFEGUARD yetkili servisimiz  sizlere süratle hizmet verecektir.  (MİSTÖK)

GUARDEX SIVI KİMYASALI

Her türlü fritöz, kızartma ve pişirme ünitelerinde oluşabilecek sıvı ve katı pişirme yağlarından kaynaklanacak yangınların söndürülmesinde kullanılan, potasyum tuzları bazlı düşük pH değerli bir yangın söndürme ajanıdır.

Yağ yüzeyinde etkilidir. Yangını söndürücü ve yeniden tutuşmayı önleyici bir tabaka oluşturur. Kullanımdan sonra, herhangi bir özel temizleme maddesi gerektirmeden ortamdan kaldırılır. Ajanın  bulaşmış olduğu yüzeyler  bolca su ile yada buhar püskürten aletlerle temizlenebilir.

Sistemlerin  boşalması halinde, ajan tankı üzerinde bulunan kimlik bilgilerine uygun miktarda GUARDEX sıvı kimyasalı ile dolum yapılarak kullanım kılavuzunda tavsiye edilen basınç ile ajan tankı ve / veya itici gaz kartuşu yeniden azot ile basınçlandırılmalıdır.

Ambalaj şekli : 25 lt. plastik ambalaj  ( MİSTÖK )

KALİTE KONTROL

SAFEGUARD söndürme sistemleri, yangın söndürme sistemleri tasarım ve üretimi konusunda 30 yıllık deneyimi olan SAFE Anticncendi S.r.1. nin patenti ile üretilmekte, her bir parça kalite şartlarından taviz verilmeden titizlikle kontrol edilerek teslime hazırlanmaktadır.   (MİSTÖK)

TİCARİ MUTFAKLARDA BULUNULMASI GEREKEN İLAVE TECHİZATLAR

Söndürme sistemleri ile güvence altına alınan ticari mutfaklarda, yangın güvenliği ve ilk müdahaleleri yapabilmek için, en az bir adet F sınıfı (pişirme yağları yangın sınıfı ) 6 lt. GUARDEX Portatif Yangın Söndürücü, cihaz ve eşyaları örterek yangından korunmak için 1.20X1.80 ölçüsünde yangından etkilenen personeli kurtarmak için 1.80X1.80 ölçüsünde YANGIN BATTANİYESİ bulundurulmalıdır.    (MİSTÖK)

GUARDEX  F-SINIFI SEYYAR SÖNDÜRÜCÜLER

ÖZELLİKLER

- EN3 ve 97/23/EC Basınçlı Ekipmanlar Direktifi CE gereksinimlerine uygun

- Kolay kullanım ve bakım

- Tekrar doldurulabilir

- Yüksek performanslı sürekli basınçlı

- İzlenebilir manometre

- Daha uzun boşaltma mesafesi

- Uzaktan güvenli müdahale için geliştirilmiş mızrak uygulayıcı ve özel tasarlanmış boşaltma nozulu

- Hızlı yayılma özelliği ile yangınla etkili mücadele

- Çekici ve estetik görünüm, dayanıklı krom Nikel gövde

- F- sınıfı yangın risklerine karşı üretilmiş sıvı kimyasal. ( MİSTÖK )

UYGULAMA

Guardex F-Sınıfı devrimci seyyar söndürücüler, A sınıfı ve özellikle F sınıfı pişirme yağları kaynaklı söndürülmesi için özel tasarlanmıştır. Özel formülü sıvı söndürme kimyasalı sayesinde yanan pişirme yağlarına uygulandığı zaman, geniş kaplama alanı sayesinde yangını örterek soğutur ve tekrar tutuşmayı engeller.  (MİSTÖK)

TİPİK UYGULAMA ALANLARI:

- Fritözler

- Sac ızgaralar

- Ocaklar

- Dikey-doğal kömür ve zincir tipi ızgaralar

- Elektrikli – lavataşlı – odun ve gaz radyantlı kömür ızgaraları

- Wok tavalar

GUARDEX F-sınıfı Yangın Söndürme Cihazları, restoranlar, oteller, kafeteryalar, hastaneler, ve buna benzer tesislerin ticari mutfaklarında yangın söndürme sistemlerine destek amaçlı kullanmak için idealdir. (MİSTÖK)

TANITIM

GUARDEX F-Sınıfı Yangın Söndürme Cihazlarında, potasyum tuzları bazlı düşük pH değeri ihtiva eden, pişirme yağları yangınlarına karşı özel olarak formüle edilmiş, alevlerin hızlı bir şeklide söndürülmesi ve pişirme yağı gibi sıcak yakıtların kontrole alınması için geliştirilmiş sıvı ajanı kullanılmıştır.

Kullanımdan sonra, herhangi bir özel temizleme maddesi gerektirmeden ortamdan kaldırılır. Ajanın bulaşmış olduğu yüzeyler bolca su ile yada buhar püskürten aletlerle temizlenebilir.

GUARDEX F-Sınıfı Yangın Söndürme Cihazları, Sıvı kimyasal içerdiğinden elektrik akımlarına müdahalelerden kaçınınız. (Mistök)

 

Model

Kapasite

Tip

Söndürme       Ajanı           F Sınıfı

Çalışma Sıcaklığı

Yatay      Boşalma  Mesafesi

Boşalma    Süresi

Dolu                     Ağırlık

Dış      Çap

Boy

Ambalaj     Ölçüsü

kg.

mm.

GDX F060102

6,0 lt.

Sürekli  Basınçlı

GUARDEX    Sıvı Kimyasal

-15 / +54 c

Maksimum   3 mt.

> 60 sn.

10,7

160

580

175X175X620

GDX F090102

9,5 lt.

> 90 sn.

15,4

180

640

195X195X675

 

< < Duvar tipi davlumbazi : Önceki Ürün

Vitrin Ürünlerimiz
 
EMNİYET TERTİBATLI VALFLER  
 

 
YANGIN DOLABI  
 

 
5 KG CO2 CİHAZ  
 

 
25 KÖPÜKLÜ CİHAZ  
 

 
ORTA TİP DAVLUMBAZ  
 

 
500 KG KÖPÜKLÜ ROMORKLU YSC  
 

 
YANGIN DOLABI  
 

 
Yangin Söndurucu 2 kg  
 

 
2 KG HALO KARBON  
 

 
6 KG SPRİNG  
 

 
Duvar tipi davlumbazi  
 

 
YANGIN TÜPÜ DOLABI  
 

 
YANGIN SÖNDÜRÜCÜ 6 KG  
 

 
ARABALİ YANGİN SONDURME 25 KG  
 

 
Yanmaz Elbiseler  
 

 
50 KG KT ABC-S ARABALI  
 

 
YANGIN SÖNDÜRÜCÜ 9 KG  
 

 
yangin tüpü 1kg  
 

 
2 KG CO2 YSC  
 

 
1000 KG KÖPÜKLÜ YAN SÖN CİHAZI  
 

 
ARABALİ YANGİN TUPU12 KG  
 

 
SAHA EGİTİMİ  
 

 
ABC MAP90 KİMYEVİ TOZ  
 

 
YANGIN MAKARASI  
 

 
10 KG CO2 ARABALI CİHAZ  
 

 
Yangın Köpükleri  
 

 
50 KG KÖPÜKLÜ CİHAZ  
 

 
Hortumlar  
 

 
6 KG HALO KARBON  
 

 
Manometre ve Oring - Sifon  
 

 
TEORİK YANGIN EGİTİMİ  
 

 
2-2,5 İNÇ Lans - Rekor - Vanalar  
 

 
YANGIN SÖNDÜRÜCÜ 4 KG  
 

 
250 KG ABC-S ROMORKLU  
 

 
NOVEC 1230 Gazlı Söndürme Sistemi  
 

 
Profil Y.S.C Askı  
 

 
YANGIN SÖNDÜRÜCÜ12 KG  
 

 
45 KG CO2 ARABALI CİHAZ  
 

 
AFF KÖPÜK  
 

 
YANGIN DOLABI  
 

 
ABC MAP 40 KİMYEVİ TOZ  
 

 
2 KG SPRİNG CİHAZ  
 

Bizden Haberler
Duyurular
2012 © mistok.com.tr - Yonca Sistem ile hazırlanmıştır.
555706 Tekil Ziyaretçi

Kullanıcı Adı Şifre